Робин Вилијамс се обесил со ремен


Иследниците веруваат дека Вилијамс, 63, користел ремен за да се обеси од вратата на спалната некаде доцна во неделата и кога неговиот личен асистент го најде претпладне во понеделник, според изјавата на помошникот заменик-шеф потполковник Марин Каунти, Кит Бојд, јавува Си-Ен-Ен.

suzan i robinРобин Вилијамс очигледно почина од гушење поради бесење, изјави Бојд. Тој додаде дека финалната причина нема да биде сертифицирана за неколку недели.

-Телото на Вилијамс беше пронајдено “малку наведнато во седечка положба” со ремен околу вратот. Другиот крај од ременот беше помеѓу затворена врата и рамката од вратата. Левиот зглоб на Вилијамс имал посекотини, кога тој беше пронајден мртов во спалната соба во неговиот дом.

Ноже беше пронајдено во близина на неговото тело, како и црвен материјал со исушена крв бил пронајден на ножот, рече Бојд. Тој рече дека тестови ќе бидат спроведени за да се утврди дали супстанцата е крв.

Вилијамс последен пат беше виден жив ​​околу 22:30 во недела, од страна на неговата сопруга, кога таа отишла во кревет. Тој, наводно, отишол во спалната соба во непознато време после тоа, а неговата сопруга заминала од дома околу 10:30 во понеделник, верувајќи дека тој спие.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1