Денес сончево и премногу топло


SunВремето во Македонија  ќе биде сончево и многу топло со слаб јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 29 до 38 степенни.

Во Скопје сончево со слаб јужен ветер и температура до 37 степени.

Во сабота попладне ќе има спуштање на посвежа воздушна маса од север која во недела ќе услови засилен северен ветер, пад на температурата за околу 5 степени и слаб локален дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1