Возач удрил пешак и избегал- пешакот со тешки повреди пренесен во Градска болница


Во Скопје на улицата „Јордан Милјаков“ ноќеска околу 1 часот по полноќ, случена е сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Рено Меган“ управувано од засега непознат возач удрил во пешак Ф.М.(19).

Возачот, веднаш по несреќата го напуштил местото на настанот.urgenten brza pomos klinika

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1