ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА: Mигрантите силуваат девојка во Келн


За време на новогодишниот дочек, во полицијата во Келн пристигнале рекордни 120 пријави за сексуален напад.

Во ноќта меѓу 31 декември и 1 јануари, во близина на главната железничка станица во Келн стотици жени биле ограбени, тепани и сексуално злоупотребувани и мигранти, кои биле под дејство на алкохол.

migrnati-siluvanje

На интернет се појави видео на кое може да се забележи како група мажи сексуално малтретираат девојка.

Снимката има вознемирувачка содржина.

Шефот на полицијата во Келн истакна дека сторителите се од арапско или северноафриканско потекло.

Финската полиција соопштила дека во текот на новогодишната ноќ биле забележани невообичаено голем број на сексуални напади врз жени. Истите се случиле околу и на главниот плоштад во Хелсинки. Инаку таму има околу илјада баратели на азил и тоа повеќето од Ирак.

Пријави за сексуални напади на жени се забележани и во Салцбург и Цирих.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1