ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Малечката невеста ја погребале во невестински фустан


Момчето на Пратјуша Банерџи, боливудската актерка која изврши самоубиство, открилo морничави детали за тоа како го нашол нејзиното мртво тело во нивниот заеднички стан.Bollywood-star-Pratyusha-Banerjee-kills-herself

Пратјуша е пронајдена обесена на тавански вентилатор. Нејзиното момче Рахул Раџ Синг ја дал и првата изјава на полицијата по нејизната смрт во која открил дека тој ја пронашол во нивниот заеднички стан но поради шок не размислувал и не се јавил веднаш во полиција.

-Живееме во двособен стан. Имавме само два клуча. Едниот клуч беше кај Пратјуша, а другиот кај мене. Кога влегов во спалната соба јанајдов Пратјуша како виси на вентилаторот. Многу се исплашив. Веднаш ги повикав соседите и со нивна помош ја однесовме во Коклиабен болницата. Мислевме дека е жива, но не беше. Премногу бев исплашен и шокиран што воопшто не ми текна да ја повикам полицијата. Откако лекарите ми соопштија дека таа е мртва му се јавив на семејството на Пратјуша и на неколку наши блиски пријатели – изјавил Синг.story3-520x308

На погребот починатата актерка ја облекле во венчаница која таа ја нарачала неодамна. Пратјуша и Синг наскоро планирале венчавка, а пред два месеци го посетиле нејзиното семејство и тој побарал дозвола од нејзиниот татко.

На погребот присуствуваа колегите и членови на семејството.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1