ФОТО: Има 104 години, а добила повик да оди во забавиште


Во поканата од општината, нејзиното семејство е замолено нивното девојче да биде запишано во забавиште, бидејќи го исполнила старосниот услов.baba-maja1

Бабичката вели дека била шокирана кога го добила писмото, но и помалку разочарана што не може повторно да оди на училиште.

Општината објаснила дека писмата биле испратени на сите родители чии деца биле родени од 2011 до 2013 година, а дека во случајот на баба Маја, е направена грешка во документацијата, каде наместо година 1912 кога е родена, запишана е 2012 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1