ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Фудбалер славеше гол, го скрши ‘рбетот и почина


Хорор приказна доаѓа од Индија, фудбалер почина откако се обиде атрактивно да го прослави голот кој го постигна.

Фудбалерот Питер Бјанксаузулу постигна гол, а потоа се обиде да прослави во стилот на Клосе, но сето тоа заврши трагично.fudbaler-zagina-500

Тој тешко го повредил грбот, бил веднаш префрлен во болница, но за жал починал како последица на тешките повреди. Според неофицијалните информации по падот го скршил вратот, а од клубот Витлеем Ветланг само потврдија за трагичната смрт и за тоа дека ја вежбал ваквата прослава на гол.

Можеби ваквите прослави треба да се забранат на фудбалските терени, пред се поради безбедноста на фудбалерите.

Трагичниот момент е на 2:30 минути

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1