Време: Сончево до 21 степен


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 11 до 21 степени.

Foto – flickr.com

Од утре попладне и во среда под влијание на влажен бран ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Локален дожд ќе има и во четврток.

Утринската ќе се спушта до четири, а дневната ќе се движи околу 20 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1