Време: Сончево и топло до 28 степени


Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени.

Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево и топло време. По одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1