Времето денес: Топло, 33°C


Во Македонија во четврток ке биде сончево и потопло со пораст на температурите. Утринските температури од  7°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 23°C до 33°C. Ув индекс 7

Во Скопје во четврток ке биде претежно сончево и потопло. Ке дува доумерен слаб северозападен ветар. Утринската температура од 13°C, а максималната дневна ке достигне до 30°C. Ув индекс 7

Во петок во Македонија ке биде сончево и топло. Ке дува доумерен слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува доумерен североисточен ветар. Утринските температури од 9°C до 19°C, а максималните дневни ке бидат во пораст и ке се движат од 26°C до 36°C. Ув индекс 8.

Во сабота ке биде сончево и многу топло. Слаб северен и североисточен ветар. Утринските температури ке се движат од 12°C до 22°C, а максималните дневни ке достигнат до 27°C односно до 37°C. Ув индекс 8.

Во недела во Македонија ке биде сончево и многу топло. Слаб променлив ветар, а во западните предели ке дува доумерен североисточен ветар. Утринската температура од 13°C до 23°C, а максималната дневна ке достигне до 27°C односно до 37°C.

превземено од whether4all.com.mk

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1