Вторник неработен ден за православните – среда за сите граѓани


Во согласност со Законот за празниците на Република Македонија, 6  јануари 2015 година (вторник), Бадник, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, додека 7  јануари 2015 година (среда), првиот ден на Божик според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

badnik

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1