Вторник неработен ден за сите граѓани


Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 8 септември 2015 година (вторник), Денот на независноста е неработен ден за граѓаните на Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Македонија им го честита Денот на независноста.

makedonija zname

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1