Вучиќ за Рекет: Јас знам дека ќе има уште изненадувања


Колку што јас знам од добро информирани италијански извори, ќе има уште изненадувања. Ова го истакна српскиот претседател Александар Вучиќ за случајот Рекет кој ја дрма Македонија и цел Балкан.

  • „Колку што јас знам од добро информирани италијански извори, ќе има уште изненадувања во тој случај и верувам дека сега Зоран Заев го разбира она што му го кажував за одредени лица“, рече Вучиќ денеска по прес-конференција во Србија, пренесе Блиц.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1