Вучиќ објави дека западните сили реагирале на акцијата на РОСУ


Запад застана на страна на Србите. Александар Вучиќ од Собранието објави дека западните сили реагирале на акцијата на РОСУ во Зубин Поток.

Само што ми стигна информацијата дека западните сили реагирале на акцијата на РОСУ во Зубин Поток и рекле дека акцијата нема врска со борбата против корупцијата, туку дека се работи за пречекорување на мерките – им рекол Вучиќ на пратенциите во Собранието.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1