Косовските специјалци го завземаат езерото од кое Србите се снабдуваат со вода (ВИДЕО)


Косовските специјалци тргнаа кон освојување на една од најголемите стратешки точки а тоа е езерото Газивода. Специјалците на РОСУ во оклопни транспортери тргнаа кон акумулацијата од која српското население на Северот се снабдува со вода, а се користи и како излетничко место.

Погледнете како тече освојувањето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1