Вучиќ заплака на Косово


Премиерот на Србија Александар Вучиќ, се расплака при откривање на споменикот на српски крал Милутин, во центарот на Грачаница.

vucic place kosovo

Вучиќ го посети и селото Пасјане и во него отвори породилиште.

Инаку, ова е прва посета на српски премиер на овој регион на Косово од 1999 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1