Вучиќ збесна – Русите стасаа, помош дојде и од Хрватска – а ЕУ се уште се мисли (Видео)


aleksandar-vucic_1356097137_420x0Српскиот премиер Александар Вучиќ остро ги искритикува земјите од европската унија. Тој им рече ако планираат да пратат помош, да пратат озбилна помош.

Ако мисите да праќајте праќајте сега – не ни требаат пари ни требаат чамци и хеликоптери пораќа вучиќ

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1