Weather Channel за невремето во Скопје: Вакво нешто не може да се предвиди


Невремето кое го зафати Скопје во саботата, однесе 22 животи и оштети многу домови во населените места во скопско е дел од анализите на светските и стручните медиуми.tv nova stajkovci

Според експертите од американскиот Weather channel, обилниот дожд кој се истури над главниот град на нашата држава бил ненадеен и многу тежок да се предвиди, а американските метеоролози го споредуваат со невремето кое можело да се види во Западна Вирџинија на почетокот на јуни и во кое загинаа 23 лица, уништи 1200 домови и причини огромна материјална штета.

Weather Channel е еден од многуте медиуми ширум светот кои известуваат за ужасната природна катастрофа во Македонија.

Прилогот на Weather Channel погледнете го ТУКА.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1