Овој човек предвиде и ги предупреди пријателите дека ќе има големо невреме во Скопје


На кобниот 6-ти август, уште во 18 часот и 22 минути, на својот фејсбук профил Миле Димитровски споделил видео од почетокот на невремето, со цел да ги предупреди неговите пријатели на можните последици, пишува 365.ewfowkeogerkagth

Во (аудио) коментарот во видеото, користејќи ги своите метеоролошки познавања, Димитровски предвидува дека се подготвува „големо невреме во Скопје“, „голем кумулонимбус“, дека „може и град да паѓа, и тоа јак“, и на крај, дека „многу страшно ќе биде ова“ и дека „ова  во Скопје, поплава ќе направи“.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1