За да не плати сметка се обидел да избега од хотелската соба на 19 кат (ВИДЕО)


Маж во Кина се фрлил од хотелската соба на 19. кат врз телефонски кабли за да не ја плати сметката за престојот.

Неговиот непромислен чин не бил со намера да се самоубие, туку само да побегне до соседната зграда што е поврзана со хотелот со телефонски кабли.

Неговата мисија не заврши успешно. Откако се фрлил врз жиците, најверојатно во обид да изведе подвиг во стилот на „Невозможна мисија“, мажот се заплеткал во каблите на висина од 60 метри.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1