За да не се чудите – еве ги старите и новите имиња на улиците


Во продолжение ви пренесуваме листа на имињата на улиците во Скопје – старите од една, и новите од друга страна, за да нема забуниuliciulici2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1