За него се моли цел Балкан: Киднапираниот Хрват се уште е жив?


После вчерашното шпекулирање на дел од медиумите дека киднапираниот Хрват Томисалв Салопек е убиен, сепак се претпоставува дека оваа драма не добила трагичен епилог и дека постои надеж за човекот, за чиј спас се моли целиот Балкан. hrvat-isil500

Никој не може да потврди дали информацијата е точна, но сепак сите се надеваат да биде така.

Според неофицијалните информации, преговорите за ослободувањето на Томислав се во тек, а Египет се вклучила во преговорите, а неколку медиуми пишуваат – „има шанси да бидат завршени успешно“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1