За продолжениот викенд, редици автомобили тргнаа кон Грција


На граничните премини Табановце и Богородица поради зголемената фреквенција на сообраќајот има чекање од околу 30 минути, соопшти АМСМ.granica guzva bogorodica

На останатите гранични преини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1