Заедно израснаа, заедно заминаа во смрт- погребани младите момчиња (ФОТО)


Живееја на иста улица, заедно израснаа, заедно заминаа во смрт. Со овие зборови синоќа беа испратени во вечното живеалиште 17-годишниот Елемдин Тутиќ, 20-годишниот Фарис Шемсовиќ и една година постариот Мерван Џанковиќ, кои загинаа во страшната сообраќајка во Нови Пазар.avtomobil.jpg-500

-Беа добри момчиња, за нив ништо лошо не се слушнало да направат или кажат. Беа нераздвојни. Ова е голема трагедија, велат дел од луѓето кои се собраа на погребот.

Нивните другари кои биле во автомобилот со нив, 21-годишниот Алмир Хајровиќ и 23-годишниот Ален Шмајовќ, се во животна опасност и лекарите и натаму даваат се од себе за да ги спасат.5000elmedin-tutic-faris-sem

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1