Заев: Јас сум првиот што сака Груевски да ја одлежи казната


Премиерот Зоран Заев во гостувањето на ТВ24 истакна дека во моментот кога Груевски избегал бил слободен човек.

„Човек што е слободен, во секоја земја може да ја напушти државата. Тогаш се истражува, не сега. Човекот фатил границата кон Албанија и во тој момент бил слободен. Јас сум првиот што сака Груевски да си ја одлежи казната за пример дека има казна“, рече Заев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1