Заев: Ако избрзаме со ветингот земјата ќе остане без судии


Премиерот Зоран Заев денеска на владина прес-конференција на која ги повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, лидерот на ДУИ Али Ахмети и лидерот на Алијанса на Албанците Зијадин Села, на Лидерска во петок, зборуваше и за ветингот.

– Знам дека е потребен ветинг , но не смее да се избрзува. Тоа мора да се обмисли, бидејќи ако го спроведеме набрзина, Македонија може да остане само со тристотини судии наместо со препорачаните седумстотини, рече Заев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1