Заев: Да живее Северна Македонија


Премиерот Зоран Заев денеска на прес конференција истакна дека бара поголема одговорност од сите министри и градоначалници, очекува повеќе работа и им заблагодари на граѓаните за поддршката.zaev cipras dogovor

– Апел до опозицијата барајте да го испорачаме тоа што го ветивме но заборавете на опструкциите и не го попречувајте прогресот, така нанесувате штети на народот, земјата исебе си. Бидете дел од новите поглавја, тука сме политичарите и на власт и во опозиција за граѓаните, вели тој.

Да живее Македонија, да живее Северна Македонија, заврши Заев.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1