Заев: Ќе има одговорност за бегството на Груевски


Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција кажа дека денови се во прашање кога ќе бидат соопштени деталите од истрагата за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски.

-Дилеми не треба да има. Ако Обвинителството утврди дека има пропуст за бегството на екс премиерот Груевски, одговорност ќе има и ќе се побара – кажа Заев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1