Заев на средба со осумтемина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ – седницата преместена за 15 часот


Седницата за финалната фаза од уставните измени требаше да започне денеска во 13 часот, но наместо тогаш 75-та седница ќе стартува во 15 часот.

Седницата е одложена поради средба на премиерот Заев со осумтемина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и со пратеници на БЕСА на касами, пишува А1он.

За денеска е најавен и протест пред Собрание.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1