ЗАЕВ НАЈАВИ ОБРАЌАЊЕ: Што ќе изјави претседателот на СДСМ во 18.30 часот?


Вечерва во 18:30 часот, во седиштето на СДСМ, изјава за медиумите ќе даде претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Тој претходно денеска при пристигнувањето во седиштето пред новинарите даде изјава:zaev

А се огласи и преку својот Фејсбук профил:

Охрабрете се сите и радувајте се, ова е почеток на враќањето на демократија во Македонија. Вистината ќе излезе пред очите на целата јавност. Ги повикувам сите да се приклучат во рамките на Уставот и законот, да ги вратиме владеењто на Уставот и законот, да ја вратиме слободата во Македонија, рече Заев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1