Полициски кордон на Бихаќка


Граѓани денеска се собраа во паркот „Жена борец“ за, како што велат, да протестираат за заштита на Уставот и демократијата во земјата по денешната полициска акција „Пуч“ во која еден од осомничените е лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев.

Толпата од паркот се упати на улицата Бихаќка, каде беше спречна од полициски кордон да пристапи до седиштето на СДСМ. Претходно високи функционери од СДСМ повикаа луѓето да не наседнуваат на повикот.

Повикот насловен „Да го искажеме револтот против предавниците “ беше упатен на социјалните мрежи.

makdenes.org

makdenes.org

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1