Заев: Не ја заслуживме неправдата од ЕУ


Во гостување во 24 Отворено, премиерот Заев истакна дека народот мора да донесе одлука и да застане на патот на европските интеграции.

  • Нашиот народ има право да биде исправен и да донесе одлука. До мајскиот самит не смееме да предизвикаме непријатности. Горчината ја чувствуваме сите. Макрон рече дека не е до нас. Се обидовме со се, сите можни аргументи. Навистина не заслуживме“, истакна Заев.

Истакна дека партискиот интерес за нив е во втор план.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1