Заев од Кичево: Македонија има потреба од вас граѓаните


Патриот е секој човек кој што тргнува прво од државните интереси, од интересите на нашиот народ којшто нè прави лични калкулации, туку носи храбри одлуки.“ рече вчера вечер премиерот Зоран Заев на граѓанската трибина во Кичево.


Истакнувајќи ја својата благодарност до сите припадници на останатите и помали етнички заедници во Кичево за разбирањето при постигнувањето на договорот со Грција, Премиерот Заев посочи дека местото на мултиетничка, сплотена, стабилна Македонија е во ЕУ и НАТО.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1