Заев: Одиме на предвремени избори, најбрзо што може


На денесшната прес конференција, Заев најави предвреени избори кои утре ќе ги предложи на лидерската средба.

„Јас сум разочаран и лут и знам дека целиот народ така се чусвтвува. Ова однесување на Унијата е сериозна работа, но тоа е нивна одлука поради нивни нерешени внатрешни работи. Ја превземам врз себе разочараноста на граѓаните и порачувам дека европскиот сон на македонците и на сите оние кои живеат во нашата земја нема да биде срушен

Сега е потребен вашиот став па мојот предлог е предверемени избори, најбрзо што може на кои вие ќе донесете одлука“ рече Заев.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1