Заев: Подготвен сум за ТВ дуел со Мицкоски


Заев за дуелот со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакна дека ќе се случи кога ќе се подготви медиум, а како можност ја спомна ТВ Канал 5.

-Јас сум подготвен, тука сум, освен на 19 март кога патувам за Брисел заради презентацијата на успесите на нашата земја пред Советот за стабилизација и асоцијација, но тоа е само еден ден. Кој било друг ден сум тука и верувам дека на задоволство на граѓаните ќе има дуел каков што треба да има, рече премиерот Заев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1