Загина политичарка: Си го местела пиштолот во градникот и се застрелала во глава (Видео)


Републиканската политичарка Кристина Бонд (55) загина во бизарна несреќа, местејќи го својот револвер во специјалната футрола закачена за градникот, при што оружјето случајно испукало и ја погодило право во око.

drzac-za-pistolj-brushalter-foto-printskrin-1424423636-618569

-Имала проблеми со местењето на футролата во градникот, не можела да ја намести како што сакала. Гледала во градникот и случајно пукнала – изјави началникот на полицијата.

Таа е префрлена во локалната болница, а потоа со хеликоптер на хирургија во Каламаз, каде им подлегнала на повредите.

Бонд по завршувањето на средното училиште, служела во војната полиција во морнарицата, а пред кратко време се кандидирала во својот округ како член на Републиканската партија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1