Загинаа две момчиња во САД, со порше од патот „слетале“ во соба на втори кат


Две момчиња се мртви откако со порше завршија „летајќи“ на втори кат од зграда.

Дваесет и двегодишниот Брајден Де Мартин го возел поршето кога изгубил контрола врз него. Тој го изгуби животот заедно со една година постариот сопатник, Даниел Фолеј. Настанот

– Те сакав со секои атом и молекули во моето тело. Секогаш ќе те сакам. Нашата врска беше една од најдобрите љубовни приказни кои ќе ги паметам. Ти благодарам што беше дел од мојот живот и што ми покажа колку многу сум способна да сакам некого – рече поранешната девојка на Фолеј.

Таа додала дека иако се разделиле пред некое време, сепак секогаш ќе му биде благодарна за времето поминато заедно.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1