Запалено училиште во Македонски Брод


Во село Косово, во Македонски Брод вчера во утринските часопви ОУ„Климент Охридски“ е надворешно опожарено, при што оштетени се прозорци и влезната врата од училиштето.

Во врска со настанот приведен е Д.К.(35) од село Косово – Македонски Брод, поради основи на сомнение дека извршил кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1