Заспала на Ајфонот – добила страшна изгореница на градите! (ФОТО)


„Кога посегнав по телефонот, тој беше толку жежпк што не можев да го допрам, вели Дони, која кога дошла во болница за терапија добила крема и антибиотици..

iphon ja izgorel

Младата мајка Дони Бакстер од Есекс, Британија, се здобиле со сериозни повреди бидејќи спиела крај својот iPhone, кој се полнел. Следното утро се разбудила со 13 сантиметри голема изгореници на левата дојка.

„Кога посегнав по телефонот, тој беше толку жежпк што не можев да го допрам, вели Дони, која кога дошла во болница за терапија добила крема и антибиотици.

Дваесет и четиригодишната мајка не е единствената која има изгореници од прегреаниот iPhone. Пред две недели Џо Паркер на ист начин доби изгореници на раката, а во февруари годинава, 14 годишно девојче доби изгореници од втор степен на својот грб.

Компанијата „Apple“ не ги коментираше нападите на iPhone корисниците, но Дони Бакстер стравува дека нема да може да го дои своето второ дете.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1