Застрелано 16 год момче во Карпош


pistolВчера вечерта во 22 часот, пукотници го стресоа Карпош. 47 годишниот И.Н. излегол на неговата тераса со воздушна пушка во рацете и пукал кон паркот во населбата. Бесниот скопјанец го застрелал 16 годишно момче Х.Н. од Скопје во пределот на стомакот.

Сеуште нема информации во каква здравствена состојба се наоѓа повреденото момче.

Од полицијата велат дека по расчистување на случајот, против И.Н. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1