Затвореник од Идризово почина при транспорт до Клинички


Вчера во 23.11 часот во ЕИК Скопје, било пријавено дека околу 21.45 часот на пат од затворот Идризово кон Клинички Центар во возило починал затвореникот Ш.З. (46) од с.Радожда, струшко.idrizovo zatvor

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е пренесено на судска медицина за обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1