Заврши македонскиот Танц со Ѕвездите – еве кој е победник


tanc so zvezdite2Атанас и Јована се победници на првото издание на Танцот со ѕвездите во Македонија.

Со извонредна точка со патриотски мотиви, Атанас и неговата партнерка успејаа да ја освојат македонската публика која за разлика од претодните емисии, во оваа, финалната го реши победникот преку СМС гласање.

Разликата која го донесе победникот беше околу 300 гласа.

Одлични во ова издание беа и Маријана и нејзиниот партнер. Организаторите најавија дека ова шоу ќе има свое продолжение.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1