Зегин ќе продава лекови и со такси служба


Благој Механџиски, основачот на најголемиот ланец аптеки Зегин, влегува во нов бизнис, објави Капитал.

Пред неколку дена тој во Централниот регистар ја основал фирмата Зегин такси фарм, во кој тој се јавува како единствен сопственик и управител.apteka zegin

Новата фирма е регистрирана како такси служба. Неофицијално, преку оваа фирма ќе се воведе можноста лековите од аптеките на Зегин граѓаните да можат да ги нарачаат и да им се достават преку такси служба, пишува Капитал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1