Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата


Мухамед Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата.

Одлуката била донесена на последната владина седница одржана денеска.

Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше оставката. Тој доаѓа на местото на досегашниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1