Земала кредит и не плаќала – пејачката Гога Секулиќ ја исфрлаат од станот


Познатата пејачка Гога Секулиќ која помина многу тежок период во животот, по смртта на сопругот зема кредит за да си купи стан оради проблемите со свекрвата, а сега или мора да го плати заостанатиот долг или ќе лета од станот.Goga-Sekulic

– Гога купи стан со кредит за 52.000 евра. Ратата за неколку години порасна, а Гога одби да плаќа на банката. Ја тужеше банката, па затоа доби опомена пред селење. Не може да верува што и се случува, вели извор за срскиот Ало.

Ако ми го земат станот ќе мора да ми вратат половина од парите, вели Гога.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1