ФОТО: Агент на ЦИА на смртна посетела тврди дека ја убил Мерлин Монро


Норманд Хоџис (78) е пензиониран агент на ЦИА, кој пред три седмици открил дека лично ја ликвидирал Мерилин Монро.

Хоџис кој е тешко болен, а бил професионален убиец, признал дека убил уште 37 лица служејќи на државата.merlin

Хоџис, кој за ЦИА работел 41 година како “чистач”, односно професионален убиец, тврди дека бил ангажиран да ги ликвидира сите оние, за кои агенцијата сметала дека претставуваат опасност по државната безбедност.

Инаку, Хоџис бил снајперистот и експерт по боречки вештини, и вели дека усовршил неколку неконвенционални видови на ликвидација, вклучувајќи и работа со експлозив и труење.

Тој иако е во години, тврди дека многу добро ги памти сите убиства кои ги извршил. Неговите жртви настрадале во САД, а наредби за ликвидации добивал од мајор Џејмс Џими Хејворт.merlin

Тој се колне дека сите убиства ги извршил во периодот од август 1959-тата до март 1972-та година, според посебна “агенда на ЦИА” која важела во тоа време.

-Мерилин Монро на мојот список е единствена бидејќи е единствената жена која сум ја ликвидирал. Кога стана опасна по безбедноста на САД, мораше да биде елиминирана. Имавме докази дека Мерилин Монро, освен со Кенеди, спиела и со Фидел Кастро, рекол овој платен убиец на ЦИА и додал дека не се кае поради тоа убиство.

-Мојот шеф, Џими Хејворт, ми рече дека таа мора да умре, а дека тоа треба да изгледа како самоубиство или предозираност со лекови. Никогаш порано не сум убил жена, но ја прифатив наредбата. Тоа го направив за Америка! Таа можеше да пренесе доверливи информации до комунистите, а тоа не смеевме да го дозволиме! Таа мораше да умре, а јас само ја извршив мојата должност, вели овој професионален убиец.511645_merlin-monro-02-foto-profimedia.rs_ff

За потсетување, Мерилин Монро умрела ноќта на 5-ти август во 1962-та година, помеѓу полноќ и еден часот наутро. Хоџис се колне дека лично влегол во нејзината соба додека спиела, и во вените и инјектирал голема доза на хлорхидрат помешан со “нембутал”, што било смртоносен микс за актерката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1