Земјотрес утрово ја стресе Македонија


Земјотрес со интензитет од 3,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран на територијата на Македонија, во близина на границата со Грција.zemjotres-2

Земјотресот е почувствуван во 8.38 часот утринава со епицентар на 19 километри јужно од Стар Дојран во Македонија и на 154 километри југоисточно од Скопје, со длабочина од 10 километри. Нема податоци за материјална штета.

Повеќе земјотреси утрово имало во Турција и Грција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1