Згазено 5-годишно дете од Кичево – починало на место


soobrakjajka sudirПет годишниот Мухамед А. починал откако во него удрило возило марка Голф. Несреќата се случила попладнево околу 16:30 часот на уливата Маршал Тито во Кичево.

48 годишниот Г.Д, управувајќи со своето возило удрил во 5-годишниот Мухамед.

Детето веднаш било префрлено во болницата во Кичево каде лекарите констатирале смрт.

Информацијата ја потврди и полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1