Жена уапсена под сомнение дека го предизвикала пожарот во Париз


Една жена е уапсена во оквирот на истрагата околу синиоќешниот пожар во станбена зграда во Париз за кој властите се сомневатаат дека е предизвикан намерно.

Обвинителот Реми Етс рекол денеска рекол дека се уште е рано да се потврди причината за истрагатата, но дека главна претпоставка е дека е подметнат.

Во пожарот кој синоќа избувна загинаа 8 лица, а едно е во критична состојба, додека 31 лице се повредени. Меѓу повредените има 6 пожарникари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1