Жерновски на Фејсбук: Уапсете и други наши советници- и ќе имате мнозинство (Фото)


zernovski fejs 1„Можете да ги уапсите и другите наши советници. Така ќе бидете на добар пат да имате мнозинство во Советот на општина Центар и да ја фалсификувате вољата на граѓаните“, напиша на фејсбук, градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски.

Тешко е поверува дека во распишувањето меѓународна потерница за Шиповиќ нема намерна и смислена тенденција.

Затоа и во домашната и во меѓународната јавност се наметнува прашањето дали е случајна хајката и прогонот кон претседателот на Советот на општина Центар, вели Жерновски.

zernovski fejs

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1